GALERIA OBRAZÓW

Obrazy intuicyjne – Joanna Ratajczyk

Malarska galeria obrazów zawiera sztukę stworzoną intuicyjnie, pod wpływem emocji płynących prosto z serca. Obrazy są namalowane farbami akrylowymi. Otocz pozytywnymi wibracji, mieniącymi się wielobarwnymi kolorami swoją przestrzeń domową lub biurową. Zanurz się w energii miłości.

Czym dla mnie jest malowanie?

Niektórzy uważają malowanie za talent, inni za sztukę. Są tacy którzy widzą w tym umiejętność. Ktoś pewnie odpowie, że to praca, rzemiosło niczym nie różniące się do innych na co dzień wykonywanych zajęć. Ja nie umiem tak tego podzielić w taki sposób. Dla mnie malowanie po prostu jest, tak jak by zawsze gdzieś było od kiedy sięgam pamięcią. Naturalne jak oddech i oczyszczające niczym ciepły wiosenny deszcz. Staje się malowaniem. Ono jest mną a ja jestem nim…

Gdybym miała komuś powiedzieć jak to zrobić. Jak wejść w świat który od zawsze umykał filozofom to kazałabym mu zajrzeć w swoje serce. Poprosiła bym tą osobę by usiadła, zamknęła oczy i pozwoliła by myśli osiadły spokojnie na gruncie wyobraźni.

Poprosiła bym ją o pierwszy pełny wdech, a z wydechem skierowałabym jej wizje w stronę rzeki Radości która płynie przez jej życie. Niech uda się w stronę jego źródła, niech napije się z niego i poczuje jak najprawdziwsza szczęśliwość wypełnia ją od środka.

Przy drugim wdechu opisałabym jej niebo. Piękne, bezchmurne i poprosiła bym o to by wzleciała wysoko zostawiając wszystkie sprawy daleko w dole. Ukazała bym jej Wolność jaką znalazłaby unosząc się nad światem. Niech znajdzie w sobie swobodę do każdego działania jakie chce podjąć.

Trzeci głęboki wdech przywołał by wulkan. Zaprowadziła bym słowami ją nad jego krawędź. Powiedziałabym jej by zaufała sobie i pozwoliła by wciągnęła ją Namiętność jaką jest wypełniony. Chciałabym by przyjęła cały gorąc tego żarliwego uczucia. By miała jej pamięć w każdym możliwym momencie życia.

Ostatnim głębokim wdechem wskazałabym jej by znalazła w sobie wszystkie te uczucia i połączyła razem. Dałabym jej wtedy czas na to co zobaczy i poczuje. Dla mnie był by to wieczny ocean Miłości. Jestem w nim jedynie falą która żyje razem z całym światem. Dopiero to by oddało czym jest dla mnie malowanie. Bo Życie to sztuka kochania się z Życiem.

Joanna Ratajczyk